Πάτρα: Σήμερα οι εκλογές των νοσοκομειακών γιατρών

 Εκλέγουν νέα διοίκηση – Οι υποψήφιοι

Από τις 8 το πρωί έως τις 5 το απόγευμα οι κάλπες θα είναι ανοιχτές

 

Πάτρα: Σήμερα οι εκλογές των νοσοκομειακών γιατρών - Εκλέγουν νέα διοίκηση - Οι υποψήφιοι Από τις 8 το πρωί έως τις 5 το απόγευμα οι κάλπες θα είναι ανοιχτές

Οι εκλογές της Ένωσης Ιατρών Νοσοκομείων Αχαΐας θα γίνουν σήμερα Τρίτη 28 Απριλίου 2015 από 8 πμ ως 5 μ.μ. και αφορούν:

·         Διοικητικό Συμβούλιο Ε.Ι.Ν.Α. (9μελές) και Εξελεγκτική Επιτροπή (3μελής)

·         Αντιπρόσωποι για Συνέδριο Ο.Ε.Ν.Γ.Ε.

·         Αντιπρόσωποι για Συνέδριο Ν.Τ. Α.Δ.Ε.Δ.Υ.

·         Τριμελείς Επιτροπές Νοσοκομείων και Κ.Υ.

Δικαίωμα εκλέγειν και εκλέγεσθαι έχουν όλα τα μέλη της Ε.Ι.Ν.Α. (γιατροί Ε.Σ.Υ, ειδικευόμενοι, επικουρικοί, ΕΚΑΒ, γιατροί των Κ.Υ. και αγροτικοί) που είναι εγγεγραμμένοι στους καταλόγους που με ευθύνη της Εφορευτικής Επιτροπής θα διανεμηθούν στα εκλογικά κέντρα. Οι ειδικευόμενοι δε συμμετέχουν στο ψηφοδέλτιο ως αντιπρόσωποι στην ΑΔΕΔΥ και δεν ψηφίζουν σε αυτή την κάλπη.

Τα εκλογικά κέντρα θα είναι τα εξής :

1)      Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Πατρών

2)      Γενικό Νοσοκομείο Πατρών Άγιος Ανδρέας

3)      Καραμανδάνειο Νοσοκομείο Παίδων

4)      Γενικό Νοσοκομείο Αιγίου

Τα Κέντρα Υγείας Ερυμάνθειας, Κ. Αχαΐας και Χαλανδρίτσας ψηφίζουν στον Άγιο Ανδρέα. Τα Καλάβρυτα και τα ΚΥ Ακράτας και Κλειτορίας ψηφίζουν στο Αίγιο και το Νοσημάτων Θώρακος στο Καραμανδάνειο. Το ΕΚΑΒ ψηφίζει στο ΠΝΠ.

Η Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή

Τακτικοί: Έφη Γιαλελή δερματολόγος ΠΝΠ, Αφροδίτη Γκινοπούλου παιδίατρος ΠΝΠ, Νίκος Ρούπας ειδ/νος ενδοκρινολογίας ΠΝΠ

Αναπληρωματικοί: Δημήτρης Λιάνας γενικός ιατρός ΚΥ Ερυμάνθειας, Αθηνά Μούγιου αιματολόγος ΠΝΠ, Γιώργος Στάικος ειδ/νος Ιατρικής Εργασίας ΠΝΠ, Δήμητρα Λεμπούση παθολόγος ΠΝΠ

Ακολουθούν τα ψηφοδέλτια που συμμετέχουν στις εκλογές της ΕΙΝΑ.

 

ΕΝΩΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΙΑΤΡΩΝ (Ε.Σ.Ι.)
ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ-9ΜΕΛΕΣ
Γιακουμής Αναστάσιος, Γληγόρη Ευαγγελία, Εμμανουήλ Ανδρέας, Ευφραιμίδης Γιώργος, Θεοδωροπούλου Αναστασία, Θεοδωροπούλου Ανδριάνα, Κάρδαρη Μαρία, Κολιτσίδας Γεώργιος, Κολλιοπούλου Γεωργία, Κοντοπρίας Κοσμάς, Κούγελου Σταματία (Ματίνα), Κρανιώτης Παντελής, Κυριακόπουλος Διονύσιος (Σάκης), Κωστούδη Γεωργία (Τζίνα), Λάγιου Ευσταθία, Μαργαρίτης Βασίλης, Μαρούδα Κων/να (Ντίνα), Μπατσαούρας Γιώργος, Μπέσκος Γεώργιος, Ντελής Κων/νος, Παπαδέας Ευάγγελος, Πρεκατσάκης Στέφανος, Σαρρής Βασίλειος, Σιχλιμίρης Ηλίας, Σολωμού Αναστασία (Νατάσσα), Τάγαρη Παναγιώτα (Πένυ), Τζικάκης Ιωάννης, Τρίγκα Μαρία, Φατούρου Ανδριανή (Άννα), Φωτοπούλου Διαμάντω (Μαντώ), Χριστοδούλου Γιώργος.
ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
Σέργιος Αθανάσιος, Ράπτη Ευθυμία, Μαρσέλος Πέτρος.
Ο.Ε.Ν.Γ.Ε (ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ)
Γιακουμής Αναστάσιος, Γιαννάκενας Κων/νος, Ευφραιμίδης Γιώργος, Θεοδωροπούλου Ανδριάνα, Κάρδαρη Μαρία, Κατσακούλης Ευάγγελος, Κολιτσίδας Γεώργιος,
Κολλιοπούλου Γεωργία, Κυριακόπουλος Διονύσιος (Σάκης), Μαργαρίτης Βασίλης, Μαρούδα Κων/να (Ντίνα), Παστρωμάς Βασίλειος, Πρεκατσάκης Στέφανος,
Σιχλιμίρης Ηλίας, Σολωμού Αναστασία (Νατάσσα), Τάγαρη Παναγιώτα (Πένυ),
Τζικάκης Ιωάννης, Χριστοδούλου Γιώργος.
Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ (ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ)
Γιακουμής Αναστάσιος, Γιαννάκενας Κων/νος, Κάρδαρη Μαρία, Κατσακούλης Ευάγγελος, Μαργαρίτης Βασίλης,Μαρούδα Κων/να (Ντίνα), Παστρωμάς Βασίλειος,
Τάγαρη Παναγιώτα (Πένυ), Τζικάκης Ιωάννης.

 

ΕΝΩΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΙΑΤΡΩΝ (Ε.Σ.Ι.)

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ-9ΜΕΛΕΣ

Γιακουμής Αναστάσιος, Γληγόρη Ευαγγελία, Εμμανουήλ Ανδρέας, Ευφραιμίδης Γιώργος, Θεοδωροπούλου Αναστασία, Θεοδωροπούλου Ανδριάνα, Κάρδαρη Μαρία, Κολιτσίδας Γεώργιος, Κολλιοπούλου Γεωργία, Κοντοπρίας Κοσμάς, Κούγελου Σταματία (Ματίνα), Κρανιώτης Παντελής, Κυριακόπουλος Διονύσιος (Σάκης), Κωστούδη Γεωργία (Τζίνα), Λάγιου Ευσταθία, Μαργαρίτης Βασίλης, Μαρούδα Κων/να (Ντίνα), Μπατσαούρας Γιώργος, Μπέσκος Γεώργιος, Ντελής Κων/νος, Παπαδέας Ευάγγελος, Πρεκατσάκης Στέφανος, Σαρρής Βασίλειος, Σιχλιμίρης Ηλίας, Σολωμού Αναστασία (Νατάσσα), Τάγαρη Παναγιώτα (Πένυ), Τζικάκης Ιωάννης, Τρίγκα Μαρία, Φατούρου Ανδριανή (Άννα), Φωτοπούλου Διαμάντω (Μαντώ), Χριστοδούλου Γιώργος.

ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Σέργιος Αθανάσιος, Ράπτη Ευθυμία, Μαρσέλος Πέτρος.

Ο.Ε.Ν.Γ.Ε (ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ)

Γιακουμής Αναστάσιος, Γιαννάκενας Κων/νος, Ευφραιμίδης Γιώργος, Θεοδωροπούλου Ανδριάνα, Κάρδαρη Μαρία, Κατσακούλης Ευάγγελος, Κολιτσίδας Γεώργιος,

Κολλιοπούλου Γεωργία, Κυριακόπουλος Διονύσιος (Σάκης), Μαργαρίτης Βασίλης, Μαρούδα Κων/να (Ντίνα), Παστρωμάς Βασίλειος, Πρεκατσάκης Στέφανος,

Σιχλιμίρης Ηλίας, Σολωμού Αναστασία (Νατάσσα), Τάγαρη Παναγιώτα (Πένυ),

Τζικάκης Ιωάννης, Χριστοδούλου Γιώργος.

Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ (ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ)

Γιακουμής Αναστάσιος, Γιαννάκενας Κων/νος, Κάρδαρη Μαρία, Κατσακούλης Ευάγγελος, Μαργαρίτης Βασίλης,Μαρούδα Κων/να (Ντίνα), Παστρωμάς Βασίλειος,

Τάγαρη Παναγιώτα (Πένυ), Τζικάκης Ιωάννης.

ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΙΑΤΡΩΝ (Α.Κ.Ι.)
ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ-9ΜΕΛΕΣ
Αντωνέλλη Μαρία
Γώγου Αργυρώ
Διδάχος Φίλιππος
Καρβελάς Φώτης.
Κατσιμπρής Ιωάννης
Κουτρούλια Ελένη
Μάρκου Σπύρος
Μπαρδούσης Κώστας
Παναγίδης Αντώνιος
Παναγιωτόπουλος Γεώργιος
Παπαχριστόπουλος Γιώργος
Σκαρπέλος Ανδρέας
Ταρκαζίκη Μαίρη
Τζαβέλας Γεώργιος
Τσίγκας Γρηγόρης
ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
Σιώζος Γιώργος
Ο.Ε.Ν.Γ.Ε (ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ)
Γούτου Παναγιώτα
Μαζαράκης Ανδρέας
Μάρκου Σπύρος
Τσέλιου  Παρθενόπη
Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ (ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ)
Μαζαράκης Ανδρέας
Μάρκου Σπύρος

 

ΕΝΙΑΙΑ ΜΕΤΩΠΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ
ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ (Ε.ΜΕ.Ι.Σ.)
ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ-9ΜΕΛΕΣ
Ανδρέου Μαρίνα
Ανδρικόπουλος Οδυσσέυς
Γραμματικόπουλος Γεράσιμος (Μάκης)
Ηλιόπουλος Ηλίας
Ζιαζιάς Δημήτριος
Λαμπρόπουλος Χαράλαμπος (Λάμπης)
Μανωλαράκη Μαρία
Παπαγεωργοπουλου Χρυσάνθη
Παπακωνσταντίνου Ευθυμία (Φαίη)
Παπαποστόλου Αποστόλης
Πάσχου Βασιλική (Βάσια)
Πράπα Δήμητρα
Τσιτσάρας Νικόλαος
Τσόχατζης Στυλιανός
Ο.Ε.Ν.Γ.Ε (ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ)
Ανδρέου Μαρίνα
Ανδρικόπουλος Οδυσσέυς
Γραμματικόπουλος Γεράσιμος (Μάκης)
Ηλιόπουλος Ηλίας
Ζιαζιάς Δημήτριος
Λαμπρόπουλος Χαράλαμπος (Λάμπης)
Μανωλαράκη Μαρία
Παπαγεωργοπουλου Χρυσάνθη
Παπακωνσταντίνου Ευθυμία (Φαίη)
Παπαποστόλου Αποστόλης
Πάσχου Βασιλική (Βάσια)
Πράπα Δήμητρα
Τσιτσάρας Νικόλαος
Τσόχατζης Στυλιανός

 

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ
ΚΙΝΗΣΗ (ΔΗΠΑΚ)
ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ-9ΜΕΛΕΣ
Δραγώτης Κώνσταντίνος
Κανελλόπουλος Ιωάννης
Κολοσακά Μάρθα
Λάτα Ελένη

Τουλγαρίδης Φώτης του Θεοδώρου

Χατζηϊωαννίδου Μαρία
Χρήστου Ανδρέας
Ο.Ε.Ν.Γ.Ε (ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ)
Δραγώτης Κώνσταντίνος
Κανελλόπουλος Ιωάννης
Κολοσακά Μάρθα
Λάτα Ελένη
Χατζηϊωαννίδου Μαρία
Χρήστου Ανδρέας
Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ (ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ)
Δραγώτης Κώνσταντίνος
Χατζηϊωαννίδου Μαρία
Χρήστου Ανδρέας

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΙΜΕΛΕΙΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ
ΤΗΣ Ε.Ι.Ν.Α. (ΜΗ ΠΑΡΑΤΑΞΙΑΚΑ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ)
ΤΡΙΜΕΛΗΣ ΠΓΝΠ
Γραμματικόπουλος Γεράσιμος
Ζιαζιάς Δημήτριος
Κατσακούλης Ευάγγελος
Λακιώτης Βελισσαριος (Άρης)
Τάγαρη Παναγιώτα (Πένυ)
Τσόχατζης Στυλιανός
ΤΡΙΜΕΛΗΣ ΓΝΠ (ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑΣ-ΘΩΡΑΚΟΣ)
Γεωργακόπουλος Παναγιώτης
Βανδώρος Γεράσιμος
Μαργαρίτης Βασίλης
Κακούρης Γεώργιος
Κουτρούλια Ελένη
Παπαποστόλου Απόστολος
ΤΡΙΜΕΛΗΣ ΓΝΑΑ (ΑΙΓΙΟ-ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ)
Βουδούκης Θεόδωρος
Λιλή Χαρίκλεια (Χαρά)
Μπούνιας Δημήτριος
Ταρκαζίκη Μαίρη
ΤΡΙΜΕΛΗΣ ΚΑΡΑΜΑΝΔΑΝΕΙΟΥ
Βουρτσάς Αθανάσιος
Γαραντζιώτη Διονυσία
Δουλγέρης, Κυριάκος
Κατσικαρέλη Ευανθία (Εύη)
ΤΡΙΜΕΛΗΣ ΚΕΝΤΡΩΝ ΥΓΕΙΑΣ
Θανόπουλος Βασίλειος
Σολωμός Θεόδωρος
Ταπίνης Ευγένιος
Τζικάκης Ιωάννης

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme by MyThemeShop.

Bad Behavior has blocked 717 access attempts in the last 7 days.

%d bloggers like this: